معرفی فرش 700 شانه

فرش 700 شانه یکی از محبوب ترین انواع فرش ماشینی در کشور ما است و بنا بر این ایجاب می کند که اطلاعات کاملی از این محصول را داشته باشید .

قطعا در زندگی خرید فرش را انجام داده اید . اکنون یکی از دسته هایی که در بازار فرش وجود دارد ، محصولات فرش ماشینی 700 شانه می باشد که دارای تنوع زیادی در بازار می باشند و هم چنین در بین مردم و خریداران ، مشتریان و طرفداران زیادی دارد .

قیمت فرش 700 شانه به همراه ارائه معرفی کامل این فرش و انواع آن ، شاکله این مقاله را تشکیل می دهد ، بنابر این از آخرین قیمت این فرش ها هم شما را مطلع خواهیم نمود .

در نظر داشته باشید این متن بدون قصد و غرض نوشته شده است و تنها هدف آن تسهیل خرید و راهنمایی کامل شما در این زمینه می باشد .

فرش 700 شانه تراکم 2550 ، دارای ویژگی های بی نظیری است که مردم را وادار می کند که به سمت آن جذب شوند و در نتیجه خرید این محصولات افزایش پیدا می کند .

از جمله ویژگی های فنی ، ظاهری و کیفی که آن ها را در این مقدمه بیان می کنیم .

شاید بپرسید چرا باید فرش 700 شانه بخریم ؟

به 5 دلیل باید شما به خرید این فرش روی بیاورید :

1 – اگر بیشتر روی فرش ماشینی می نشینید یا استراحت می کنید .

2 – اگر به دنبال لطافت و نرمی فرش ماشینی هستید .

3 – اگر به دنبال طرح های زیبا و جذاب هستید .

4 – اگر به دنبال فرش ماشینی ارزان ولی با کیفیت هستید .

5 – اگر به دنبال کیفیت درجه یک هستید .

هر کدام از دیگر فرش های ماشینی ممکن است یک از این قابلیت ها را نداشته باشند ، بنا بر این ، این محصول در این زمینه نمونه شده و محبوب می گردد .

فرش 500 شانه هم که دارای ضخامت و نرمی بیش تری از این فرش ها است ، کیفیتش کم تر است و هم چنین طرح هایی به زیبایی فرش ماشینی 700 شانه ندارد .

فرش های ماشینی با تعداد شانه بالا تر هم از لطافت و نرمی کم تری بر خوردار هستند که این باعث یکه تازی فرش 700 شانه کاشان خواهد بود .

این فرش ها دارای طرح های بسیار متنوعی هستند و دست شما برای انتخاب بهترین و زیبا ترین فرش مناسب منزلتان بسیار باز است .

فرش 700 شانه افشان ، لچک و ترنج ، خشتی ، شاه عباسی ، بته جقه ، اقتباسی ، شکارگاهی ، گل فرنگ ، گلدانی و غیره از انواع طرح های سنتی ایرانی است که باعث ایجاد تنوع گسترده در این محصولات شده است .

مشخصات فنی فرش 700 شانه تراکم 2550 ماشینی

     1 – اولین نکته فنی ارائه مشخصاتی در زمینه تراکم قالی مورد نظر است :

فرش های 700 شانه ماشینی دارای تراکم طولی و عرضی است که در همه انواع فرش ماشینی ملاحظه می گردد . اگر می خواهید بدانید که شانه و تراکم چیست ؟ ما در ادامه آن را توضیح می دهیم .

شاید بارها این مطلب توضیح داده شده باشد ولی بد نیست دوباره آن را یادآوری کنیم و شما هم این مطلب را برای همیشه یاد بگیرید .

بافنده فرش ماشینی از دو جهت بافت محصول را صورت می دهد . یکی در جهت طول و دیگر در جهت عرض .

به تعداد گره هایی که در جهت طول فرش ماشینی زده می شود تراکم طولی گفته می شود که دارای مقدار بیش تری است و به تعداد گره هایی که در جهت عرض فرش ماشینی زده می شود ، شانه یا تراکم عرضی می گویند .

برای محاسبه شانه و تراکم فرش ماشینی ، یک متر از عرض و طول را در نظر می گیرند و سپس تعداد گره های آن را می شمارند .

فرش 700 شانه تراکم 2550 دارای 700 گره در یک متر از عرض فرش است و دارای 2550 گره در یک متر از طول آن است و بنا بر این ، این اعداد در شناسنامه نهایی که پشت فرش چسبانده می شود ، ذکر می شود .

    2 – دومین نکته درباره دستگاه بافنده این محصولات می باشد : 

دستگاه بافنده فرش های ماشینی متنوع هستند و برای انواع تعداد شانه یک نوع دستگاه بافنده داریم که با تکنولوژی های متفاوت و منحصر به فرد اقدام به تولید قالی ماشینی می کنند .

دستگاه بافنده HCP x2 دستگاهی با امکانات بسیار پیشرفته است که می تواند فرش های 700 شانه تا تراکم 3000 را ببافد .

این دستگاه به این دلیل تولید شده است تا فرش هایی مشابه فرش دستباف ببافد و این مسئله را وقتی متوجه خواهید شد که نگاهی به شیوه بافت قالی و هم چنین ، پشت آن داشته باشید .

در این دستگاه می توان نوع پود فرش نهایی را معین کرد هم چنین می توان ضخامت جنس نخ را تعیین کند ، به طوری که تراکم طولی را تا 3000 افزایش داده شود .

این دستگاه با همه الیاف مصنوعی که در صنعت فرش ماشینی مورد استفاده قرار می گیرند ، سازگار است از جمله الیاف آکریلیک هیت ست ، پلی استر ، پلی پروپین ، بی سی اف ، ویسکوز و غیره .

   3 – سومین نکته ، ارائه مطالبی درباره نخ خاب و تار و پود این فرش ماشینی است :

فرش 700 شانه اکریلیک را شاید بارها شنیده باشید ، اما این پسوند نشانه چیست ؟ ادامه مطلب ما همین موضوع را برای شما توضیح می دهد .

هر فرش ماشینی دارای سه نوع نخ است : نخ خاب ، نخ تار و نخ پود .

نخ خاب همان پرز فرش است که اگر روی قالی دست بکشیم آن را احساس خواهیم کرد و در واقع ضخامت قالی با ضخامت آن تعیین می شود .

نخ تار و پود در جهت عمود بر هم در بطن فرش بافته می شوند که پود درشت تر و تار نازک تر است .

الیافی که در نخ تار ، پود و خاب مورد استفاده قرار می گیرد در کیفیت محصول نهایی ماشینی ، نقش بسیار پر رنگی را ایفا می کند .

هم چنین قیمت فرش 700 شانه را بر اساس مواد اولیه ای که در این بافت ها به کار می روند محاسبه می کنند ، بنابر این الیاف این نخ ها اهمیت بالایی دارند .

در الیاف نخ خاب می توان چند نوع نخ به کار گرفت : الیاف آکریلیک ، الیاف ویسکوز ، الیاف پلی استر ، الیاف بی سی اف و الیاف پلی پروپین . ( نخ ترک و برایت از الیاف آکریلیک مشتق می شوند )

بهترین کیفیت در حال حاضر برای استفاده در الیاف نخ خاب ، نخ های آکریلیک است که قبل از استفاده در عملیات هیت ست نیز قرار می گیرند و با اصطلاحِ آکریلیک هیت ست ، در فرش های ماشینی مورد استفاده قرار می گیرند .

الیاف نخ تار و پود هم می توانند کنف ( نخ جوت ) ، پلی استر و پنبه باشند که اکثرا از همه این موارد در فرش استفاده می شود و دارای کیفیت عالی هستند .

ارتفاع نخ خاب در فرش ماشینی 700 شانه کاشان ، بین 10 تا 12 میلی متر می باشد . این ارتفاع همان لطافت و نرمی که در مقدمه این مقاله گفتیم را سبب می شود .

   4 – چهارمین نکته استفاده از رنگ در فرش های ماشینی 700 شانه است : 

رنگ ها در فرش ها خیلی اهمیت دارند چرا که زیبایی و ظاهر آن را باعث می شوند . در صنعت فرش دستباف رنگ ها را با استفاده از رنگرزی سنتی بدست می آورند و هر نخ دارای رنگ مورد نظر است تا در محصول نهایی بافته شود .

اما در صنعت قالیبافی ماشینی ، این امر کاملا مکانیزه شده است و با استفاده از ماشینی آلات رنگ آمیزی و رنگرزی نخ ها صورت می گیرد .

همانطور که ممکن است در کارخانه های فرش دیده باشید ، نخ ها را با رنگ های مختلف جدا از هم در مکان های مخصوص روی دستگاه سوار می کنند تا دستگاه بافنده از آن ها استفاده کند .

رنگبندی فرش های ماشینی بر اساس پنج رنگ ( در فرش های قدیمی تر ) ، هشت رنگ ، ده رنگ ، دوازده رنگ و چهارده رنگ بافته و تولید می شوند . با توجه به طرحی که طراح آن را طراحی کرده باشد ، تعداد رنگ مورد استفاده قرار خواهد گرفت .

فعلا تنها فرش 700 شانه هشت رنگ ، ده رنگ و دوازده رنگ را داریم و دیگر فرش ها همه رنگبندی ها را ندارند .

به غیر از رنگبندی ، رنگ زمینه یا بوم فرش ها هم جزء رنگ محسوب می شوند که می توانند سرمه ای ، آبی ، روناسی ، کرم ، بژ ، فیروزه ای و غیره باشند .

با توجه به این نکات شما منبع کاملی از مشخصات فرش های 700 شانه واقعی دارید که می توانید با استناد به آن به خرید بپردازید .

انواع فرش ماشینی 700 شانه

فرش های ماشینی 700 شانه که برایتان گفتیم نوعی از فرش هایی بودند که در تعداد شانه 700 بافته می شوند . چند نوع فرش دیگر هم داریم که در تعداد شانه 700 بافته می شوند و در بازار موجود هستند .

 نوع اول فرش 700 شانه ترک می باشد :

فرش ترک فرش هایی هستند که با الهام از فرش های دستباف ترکی بافته می شوند و طرح ها و رنگ های شاد و جذابی دارند . این فرش ها دارای تراکم 2100 هستند و تراکمشان پایین تر از فرش های 700 شانه واقعی است .

نوع دوم ، فرش 1000 شانه نما می باشد :

فرش های دیگری که در تعداد شانه 700 بافته می شوند ، طرح های سنتی هستند که تراکم طولی بیش تری دارند . همانطور که گفتیم دستگاه HCP x2 قادر است که تراکم را تا 3000 بالا ببرد .

بنا بر این تولید کنندگان موفق به تولید فرش هایی شده اند که هفتصد شانه دارند اما تراکم آن ها همانند فرش های 1000 شانه ، 3000 می باشد .

طرح هایی که در 1000 شانه ها بافته می شوند با اختلاف کمی در ظاهر ، روی فرش های 700 شانه تراکم 3000 پیاده سازی می شوند .

این فرش ها را 1000 شانه نما هم می گویند چون طرح هایی مشابه فرش 1000 شانه دارند .

نوع سوم فرش های فانتزی است : 

فرش های فانتزی هم دارای تعداد شانه های گوناگون هستند که معروف ترین آن ها تا این لحظه ، 350 شانه ، 500 شانه و 700 شانه می باشد .

هرچه تعداد شانه بالا تر برود ف طرح های جزیی تر و زیبا تر فانتزی روی فرش های ماشینی پیاده می شوند ، بنا بر این پیشرفت این دسته از فرش ها ، تراکم بالا تر است .

فرش کودک ، فرش شگی ، شنل ، سه بعدی و گلیم از انواعی هستند که در این تعداد شانه ها می توانند بافته شوند .

 

 

منبع:فرش روز

دیدگاه خود را بنویسید

Wholesale Jerseys All